
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 79833
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04954
Ext.Price$0.04954
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04954 | $0.04954 |
| 10 | $0.02477 | $0.24770 |
| 50 | $0.02237 | $1.11850 |
| 100 | $0.02021 | $2.02100 |
| 500 | $0.01826 | $9.13000 |
| 1000 | $0.01649 | $16.49000 |
| 3000 | $0.01540 | $46.20000 |
| 5000 | $0.01438 | $71.90000 |
| 10000 | $0.01343 | $134.30000 |
